Linux Web Hosting

hosting-768x256-1

Web Hosting Sunucu Yönetimi

HOSTİNG NEDİR?
HOSTİNG NEDEN GÜVENLİ OLMALI ?
HOSTİNG ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

bilgi işlem firması

CentOS 5.5 versiyonuna sahip Linux sunucumuzda PHP4, PHP5 kullanmanız için uygun olan paketlerimizdir. Aynı zamanda veritabanı olarak MySQL bulunan Linux sunucularımızda İoncube bileşenini de kullanabilirsiniz. Ayrıca WordPress, Joomla, phpbb gibi PHP ve MySQL ile yazılmış hazır sistemleri de kullanabilirsiniz.

Bir web sayfası yapmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfalar, resimler veya dokümanlar internet kullanıcıları tarafından erişebilen bir bilgisayarda (sunucu) bulunmalıdır. Bu bilgisayar sizin evde ya da iş yerinde kullandığınız bilgisayarınız olamaz çünkü gerekli programlar ve donanımlarınız varsa bile bilgisayarın internet bağlantısı bu işi gerçekleştirmek için yetersiz kalacaktır.

Bu sebeple internette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına hızlı bağlantısı olan, birçok kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediğiniz dosyaların bulundurulması (hosting) gerekir. İşte web sitenize ait dosyaları barındıran ve internet kullanıcılarının erişimine sunabilen bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri barındırma ve yayınlama işlemine de web hosting denmektedir.

Web hosting işini yapan birçok şirket ve her şirketin size uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri bulunmaktadır.


Partnerliklerimiz

microsoft
linux
cpabel
dell
hp
eset