Güvenlik Çözümleri

cyberoam-825x275

Güvenlik Çözümleri

Günümüz iş dünyasını iletişim teknolojileri ve dolayısıyla internet şekillendirmektedir. Gelişmiş ekonomilerdeki kompleks iş yaşantısını ve süreçlerini kolaylaştıran internet, ne yazık ki “hacker”ları, siber saldırıları ve virüs tehditleri gibi bilgi ve erişim güvenliğine yönelik tehditleri de beraberinde getirmektedir. Bu ortamda kurumsal bilgilerin korunması ve gizliliğinin sağlanması ise kurumlar açsından ciddi bir önem taşımaktadır.

Point Bilgi İşlem güvenlik konusundaki bakış açısında erişimde sağlanan güvenlik kadar sistemdeki bilgilerin doğru ortamlarda saklanması/arşivlemesi ve yönetimi ile oluşturulacak çözümler de bilgi güvenliği için önem arzetmektedir. Bu nedenle e-posta, dosya arşivleme çözümleri ile arşiv ve doküman yönetimi konusundaki çözümler de “Güvenlik” başlığı altında yer almaktadır.

Önceden alınmamış bir önlem nedeniyle karşılaşılabilecek güvenlik tehdidi sebebiyle müşteri, iş ortağı ve hissedarlar karşısında güven kaybına uğramak; stratejik bilgileri kaybetmek; kurumsal imajın zedelenmesi söz konusu olabilir. İşte tüm bu olası sorunlardan korunmak ve geleceğe güvenle hazırlanmak için bilgi ve erişim güvenliğine yönelik altyapı ve politikaları bugünden oluşturmak son derece önemlidir.

Aşağıda bilginize sunduğumuz çözümler hem proje kapsamında hem de tek tek destek verebilmekteyiz.

Point Bilgi İşlem Bilgi için Güvenlik aşağıdaki maddelerden oluşmaktadır.

Next Generation Firewall (Firewall) : İnternet ve internet uygulamalarının yaygın olarak kullanıldığı, ortak kullanım alanlarının çoğaldığı, bulut teknolojilerinin geliştiği, Hacker/Cracker diye tabir ettiğimiz kişilerin çok rahat hareket edebildiği bu dönemde, internete çıkış ya da internetten yerel ağa erişimde olası saldırıları önlemek için giriş kapısı olarak düşünebileceğimiz yeni nesil güvenlik duvarları Point Bilgi İşlem bilgi için ürün bağımsız olarak yapılandırılabilen, projelendirilebilen, siz değerli müşterilerimizin istek ve taleplerine göre en uygun yapılandırma ile sunduğumuz çözümdür.

5651 sayılı kanun nedir?

Cyberoam, dünya çapında, kuruluşlara kapsamlı bir güvenlik sunan, tek kimlik bazlı Birleşik Tehdit Yönetim Çözümü’dür. Elitecore teknolojilerinin bir ürünü olarak, Cyberoam, kuruluşları global olarak güvenceye alan, ödüllü bir UTM araç sahasıdır.
1999 yılında kurulan Elitecore Technologies firması, güvenlik konularında büyük bir deneyime sahip, güçlü bir yönetim takımı tarafından yönetilmektedir.
400’den fazla çalışana sahip olan Elitecore firmasının büroları ABD’de Boston’da ve AR-GE ile küresel destek yönetim merkezi Hindistan’dadır.

Cyberoam – Tek Kimlik Bazlı Güvenlik Çözümü
Cyberoam, dünyada UTM araçları arasında kimlik bazlı güvenliği ile tektir. Kuruluş güvenliğinde bireysel kullanıcı en zayıf halka olarak, harici tehditler; kullanıcıları spyware, taklitçi kişisel bilgi elde etme programları, kötü program ekme, virüsler ve bunu gibileri aracılığıyla kullanıcıları hedeflemektedir. Bundan başka, iç tehditler, kuruluşların karşılaştırğı tehditlerin %50’den fazlasını tutmaktadır. Mevcut UTM’lerin hala IP adresi tabanlı güvenlik sunduğu bir zamanda, Cyberoam, kullanıcı kimliği bazlı güvenlik sunarak kuruluşları artan tehditlere karşı koruyan tek UTM çözümüdür.

Dünya çapında tek kimlik bazlı UTM aracı olarak, tek platformda komple güvenlik özellikleri gurubunu- firewall, VPN, anti virüs, anti spam, sızma gözlemi ve koruması (IDP), içerik filtreleme, bant genişliği yönetimi ve çoklu link yönetimini, sunmaktadır.

Point Bilgi İşlem bir çok hizmeti size sunarken ürün bağımsız olarak hizmet sunmaktadır. Ancak focuslandığımız ürünleri Teknoloji Ortaklarımız sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Gerek doğrudan bu amaca hizmet eden ürünler gerekse Firewall’larda entegre gelen çözümleri müşterilerimize ürün bağımsız uygulaya bilmekteyiz. SSLVPN çalışanlarınızın bir uygulama ile local networkünüze güvenli bir şekilde erişimi sağlamak için mutlaka tercih edilmelidir.

İçerden ya da dışarıdan gelebilecek olan saldırıları engellemek için kullanılan çözümlerdir. Point Bilgi İşlem Bilgi bu çözümü ürün bağımsız olarak planlaya bilmekte ve uygulayabilmektedir.

Günümüz koşullarında kurumlar için en büyük tehdit mail ortamında gelmektedir. Point Bilgi İşlem Bilgi olarak, isterseniz kendi maillerinizi bizim üzerimizden geçirerek güvenliği sağlayabilir, isterseniz de bu amaca hizmet eden ürünleri kendi bünyenize alarak güvenliği sağlayabilirsiniz. Ürün bağımsız olarak bu hizmetleri siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Networkteki anomalileri inceler, analiz eder ve tespit ederek siz değerli müşterilerimizi olası tehditlerden kurtarırız. Bu işlemler ile en basit anlatımı ile herhangi bir bilgisayardaki malware olması halinde tespit ederek o bilgisayarı networkten kopartabiliyoruz.

Kablolu ya da kablosuz networkünüz, kendi bünyenizde olduğundan güvenli gibi görünebilir, ancak kötü niyetli kişilerin en çok bu şekilde sızdıklarını biliyor muydunuz? Point Bilgi İşlem Bilgi Ağ Erişim Kontrolü (NAC) için en doğru çözümü sunmaktadır. Network alt yapınız incelenerek, yapınıza uygun proje geliştimekteyiz.

Bilgi çoğaldıkça ve bilgi saklama yolları çoğaldıkça, proje dökümanları, müşteri listeleri gibi önemli dökümanların kurum dışına çıkarılması gibi risk arzedecek durumları kontrol altına almak, engellemek ve takip edebilmek için kullanılan çözümdür. Point Bilgi İşlem Bilgi ürün bağımsız olarak bu hizmeti size sorunsuz olarak sunacaktır.

Son kullanıcı güvenliği dediğimizde tabiki hemen aklımıza antivirüs gelmektedir. Günümüz antivirüs yazılımları merkezi yöneitm, yönetim kolaylığı sağlamak gibi fonksiyonlara sahiptir. Ancak stratejileri belirlemek rutin takip ve raporlama gerekecektir. Point Bilgi İşlem Bilgi sizi bu yükten kurtararak sizinle birlikte bu yönetimi gerçekleştirerek ilgili raporları oluşturmaktadır.


Bilgi İşlem Firması
Bilgi İşlem Destek
Yıllık Bakım Anlaşması


Güvenlik Duvarı Talep Formu

  Partnerliklerimiz

  microsoft
  linux
  cpabel
  dell
  hp
  eset